Gezinti Bağlantılarını Atla
Anasayfa
Hakkımızda
Edebiyat
Sanat
Düşünce
Yazarlar
Yayın Dünyası
Ajanda
Linkler
İletişim

 
BURAK SARICA FOTOĞRAF SERGİSİ

24 Aralık 2008 de sanat sergileri ve etkinliklerine ev sahipliği yapmaya başlayan BEŞİKTAŞ SANAT GALERİSİ şimdi de kapılarını BURAK SARICA FOTOĞRAF SERGİSİ için açıyor. Tüm geliri TOÇEV’ e bağışlanacak olan sergi 3 Mart – 21 Mart tarihleri arasında BEŞİKTAŞ SANAT GALERİSİ’nde izlenebilir.

3 Mart 2009 Salı günü saat 18:30’da ki kokteyl ardından açılış gerçekleştirilecektir. Açılışa Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal katılacaktır.

 

1977’de yılında İstanbul’da doğan Burak Sarıca, 2003  yılında resim atölyesini İstanbul’da açtı. Sanatçı dışavurum ve soyut tekniklerle resimler yapmaya başladı.

Plastik Sanatlar alanında yapmış olduğu çalışmaları zaman içinde dijital teknolojinin gelişmesiyle beraber yerini fotoğrafçılığa bıraktı.

Önce gezi sonra doğa fotoğrafçılığı yapan sanatçı 20’nin üzerinde ülke fotoğrafladı. İnsansız çekmiş olduğu uzun pozlama fotoğraflarıyla dünya zenginliklerini ortaya koyan 30 “ (Otuz Saniye) sanatçının ilk kişisel sergisidir.

Sürekli hareket halinde olan yeryüzünün, suyun ve bulutların kontrol dışı  hareketini 30 saniye gibi kısa bir zaman dilimi içine hapseden sanatçı, doğayı ve zamanı yeniden sorgulama yoluna gidiyor. Doğanın herhangi bir anını değil de, deyim yerindeyse doğanın“devinimini” yakalamanın peşinde olan fotoğrafçı, izleyenin hikayeyi tamamlamasına olanak veriyor.

02.03.2009 00:00:00  
 
 
YORUM GÖNDER
YORUMLAR
 

                                            ©CopyRight 2008 SanatAlemi.Net | Hergün Güncellenen Kültür Sanat ve Edebiyat Sitesi | Eskader Webmaster|Abdullah Erdoğan